ГРАНІ-ТИЗДАТЕЛЬСТВО ГРАНИ-Т
Олександр Макаров «Курс юного антиквара»Анастасія Крачковська про Евариста Ґалуа, Теодора Рузвельта, Енді Воргола, Михайла Дзиндру, Марґарет Тетчер«Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря»Н.В. Гоголь «Петербургские повести»Олесь Ільченко «Пригоди динозавриків»Ярослав Грицак «Життя, смерть та інші неприємності»«По одному віршу ста поетів (1235 р.)»«Україна-Японія: дерев'яна архітектура»«Казки Скандинавії»«Три казочки у в'язочку»Леся Воронина «Прибулець з країни Нямликів»Ніна Воскресенська «Владар Країни Бажань»Інна Волосевич «Про хлопчика»Олесь Ільченко «Наші птахи»«Українська графіка першої третини ХХ століття»Ян Твардовський «Ще одна молитва»«Казки Японії»Біблія «Для сімейного читання з коментарями та ілюстраціями»«Іоан Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення»Про тваринВітаутас В. Ландсбергіс «Мишка Зіта»Володимир Єшкілєв «Втеча майстра Пінзеля»Іван Андрусяк «Зайчикова книжечка»«Ростам і Сохраб»


Розсилка новин

Підписатися на розсилкуТаранюк Владислав

Таранюк Владислав

Таранюк Владислав Володимирович народився 5 квітня 1955 року на Поділля, в смт. Ситківці, Немирівського району, Вінницької області.

Владислав Таранюк про себе:

«Середню школу — нині знаменита Болградська гімназія імені Раковського — закінчив у Бессарабії в 1972 році. В цьому ж році поступив до Одеського технологічного інституту, якого і закінчив в 1978 році. Працював за направленням в Киргизії, Київській обл., потім — і досі — в м. Києві. Писати, вигадувати та цікаво оповідати для друзів почав в дитинстві. Вигадав кілька казок-мрій. З дев’яти до дев’ятнадцяти років писав «Щоденник хлопчика середини ХХ сторіччя». Можна вважати це моїм першим рукописним твором, який і досі не надрукований. Своєрідним продовженням було два товстих загальних зошити «Киргизького щоденника» про щоденні поневіряння двох студентів-подоляків, які повірили вузівські заманусі та поїхали за направленням після інституту до Середньої Азії. Перше оповідання «Кашкет в клітинку» було надруковано в студентській газеті. Потім друкувався в районних газетах та зберігав все в спец. архіві «власна шухляда».

Коли одружився, ростив синочка і дочку, тішив себе, що «соловейко співає, доки гнізда не зів’є"…  Але це виявилось самообманом.

Пишу оповідання, нариси, маленькі повісті, сценарії понад тридцять п’ять років. Друкувався в районних, обласних, республіканських (!) газетах та журналах українською, російською, киргизькою, болгарською, англійською, німецькою та мовою Есперанто. Твори друкувались в кількох колективних збірках та альманахах.

Перша збірка «Кучерганська відьма» вийшла невеличким тиражем у Києві в 1997 році. Згодом — «Вічна ознака» (видавництво «Факт», 2002 р. ), «Мокра згуба або Гарба студентських витівок» (Видавництво Вадима Карпенка, 2003 р. ), книжка «Владислав Таранюк про: І. Пулюя, В. Єрошенка, В. Каразіна, А. Кримського, Л. Заменгофа» із Серії «Життя видатних дітей» (видавництво «Грані-Т», 2009 р. ).

Мною упорядковано (у співавторстві з В. Карпенком) «Тематичний українсько — болгарський словник» обсягом понад 12 000 термінів (Київ, 2008 р. ).

Підготовлено до друку і видано (частково) мої переклади з російської В. Самарина «Правосуддя по-американськи» та В. Бєляєва «Голова професора Доуеля», а також «Болгарські народні казки» (з болгарської).

Упорядковано і видано книги В. Єрошенко «Казки та легенди» (2004 та 2006 рр. ), В. Єрошенко «Казки та легенди» (на Есперанто, 2007р), О. Царюк «Листи з війни» (2007 р. ), «Скринька корисних порад» (2008 р. ), І. Миколайчук «Сценарії» (разом з М. Миколайчик, 2008 р. ), М. Ковтонюк «Щоденник» (2009 р. ).

Підготовлений до друку «Реєстр пам’ятників Тарасові Шевченку за кордоном».

Автор більше двадцяти сценаріїв документальний та художніх фільмів.

Член Національної спілки кінематографістів та Національної спілки журналістів України.

Нагороджений Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв «За досягнення в розвитку культури і мистецтв».

Відзначений Подякою та годинником Голови Київської міської державної адміністрації «за вагомий особистий внесок у створення духовних цінностей та досягнення високої майстерності у професійній діяльності».

В 2008 році з оповіданням «Китиця калини на півдні Африки» став переможцем конкурсу «Сила малого» — сто кращих оповідань України».

Книжки видавництва «Грані-Т»:
© 2006—2019 Видавництво «Грані-Т»
Телефон/факс:
+380 44  200-12-57 (58, 59)

Україна 02140, м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 2, офіс 10.
Ел. пошта: office@grani-t.info
Повна контактна інформація