ГРАНІ-ТИЗДАТЕЛЬСТВО ГРАНИ-Т
Н.В. Гоголь «Петербургские повести»«Казки Скандинавії»Про тваринБіблія «Для сімейного читання з коментарями та ілюстраціями»Анастасія Крачковська про Евариста Ґалуа, Теодора Рузвельта, Енді Воргола, Михайла Дзиндру, Марґарет Тетчер«Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря»«Українська графіка першої третини ХХ століття»«По одному віршу ста поетів (1235 р.)»Олесь Ільченко «Пригоди динозавриків»«Іоан Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення»Ян Твардовський «Ще одна молитва»Іван Андрусяк «Зайчикова книжечка»«Україна-Японія: дерев'яна архітектура»Інна Волосевич «Про хлопчика»Ярослав Грицак «Життя, смерть та інші неприємності»Олесь Ільченко «Наші птахи»Леся Воронина «Прибулець з країни Нямликів»Олександр Макаров «Курс юного антиквара»«Ростам і Сохраб»«Три казочки у в'язочку»Ніна Воскресенська «Владар Країни Бажань»«Казки Японії»Вітаутас В. Ландсбергіс «Мишка Зіта»Володимир Єшкілєв «Втеча майстра Пінзеля»


Розсилка новин

Підписатися на розсилку


Конкурс дитячого читання «Найкращий читач України – 2011»

Конкурс дитячого читання проводиться з 2002 р. на регіональному, а з 2005 р. – на загальнонаціональному рівні. Конкурс проводиться на базі ЦБС та самостійних бібліотек (філій) для дітей областей, АР Крим, міст Києва, Львова і Севастополя.

Історія конкурсу:

    * 2002 р. Конкурс відбувся у м. Львові. Даних про кількість учасників і місць проведення нема.
    * Ми і не сподівалися, що конкурс набере таких обертів – це були перші спроби.
    * 2003 р. Конкурс відбувся у м. Львові та Львівській  області. Нема даних.
    * 2004 р. Конкурс відбувся у Львівській, Тернопільській, Рівненській та Івано-Франківській областях. Нема даних.
    * 2005 р. Конкурс вперше відбувся у всіх областях України. Співорганізатором конкурсу стала Національна бібліотека України для дітей. Участь у конкурсі взяло близько 10 тисяч українських дітей (дані орієнтовні).
    * 2006 р. Участь у конкурсі взяло  близько 25 тисяч дітей (дані орієнтовні).
    * 2007 р. Участь у конкурсі взяло близько 48 тисяч дітей. Конкурс був включений  до офіційної програми Року української книги в Україні (план заходів Кабміну № 20210/0/1-07 від 28.04.07), проголошеного Указом Президента України Віктора Ющенка, але Кабінет Міністрів не передбачив державного бюджетного фінансування для його проведення.
    * 2008 р. Участь у конкурсі взяло близько 106 тисяч дітей (дані з деяких областей неповні)
    * 2009 р.  Всього в конкурсі взяло участь: 136112 дітей.
    * 2010 р. Участь у конкурсі взяло близько 141 тисячі дітей (дані з деяких областей неповні)

Всього у Конкурсі за роки його проведення взяло участь близько 467 тисяч школярів з усіх областей України, АР Крим, міст Києва, Львова і Севастополя. Конкурс відбувся у 370 районах, 141 місті, понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках.

Для чого ми проводимо Конкурс дитячого читання?

    * Для підвищення рівня особистого розвитку і  культурної компетентності дітей та молоді через заохочення їх до систематичного читання;
    * Для сприяння створенню належних умов для рівного доступу до книжок і літератури на різних, у тому числі електронних, носіях, незалежно від рівня розвитку дітей, їхніх фізичних можливостей, забезпеченості і місця проживання;
    * Для підвищення суспільного значення і ролі шкільних та дитячих бібліотек в процесі соціальної адаптації і набуття культурної компетентності дітей і юнацтва;
    * Для популяризація класичної та сучасної української національної літератури; розвиток культури української мови та її поширення.

Хто зараз може стати учасником конкурсу: діти віком 12-13 років (учні 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів, читачі дитячих бібліотек). Потенційно вік учасників буде розширено до 10-15 років.

Коли проходить конкурс «Найкращий читач України – 2011»: 1 лютого – 2 травня

Місця проведення: дитячі і/або сільські бібліотеки (філії) всіх населених пунктів України.

Що потрібно зробити, щоб взяти участь у Конкурсі: прийти у свою дитячу чи сільську бібліотеку і розпитати бібліотекаря про Конкурс. У бібліотеці координатор конкурсу надасть всю необхідну інформацію та анкети для участі в Конкурсі.

Останній термін заповнення анкет учасника: залежить від дати проведення конкурсу у Вашій бібліотеці. З 1 до 18 лютого.

Як відбувається конкурс?

Конкурс проводиться згідно з Положенням, яке затверджують організатори.

Конкурс проводиться в чотири етапи: 1-й етап (відбірковий) проводиться в дитячих і/або в сільських бібліотеках (філіях) всіх населених пунктів України; 2-й етап (міський/районний) проводиться в районних центрах, містах обласного підпорядкування, районах обласних центрів і столиці АР Крим м. Сімферополя, міст Києва, Львова та Севастополя; 3-й етап (обласний) проводиться в обласних центрах, столиці АР Крим м. Сімферополі, містах Києві, Львові та Севастополі; 4-й етап (підсумковий) проводиться у Львові під час Фестивалю дитячого читання «Книгоманія».

Переможці 1 і 2 етапів здобувають звання відповідно «Найкращий читач бібліотеки» і «Найкращий читач району/міста», а переможці 3 етапу -  звання «Найкращий читач України» і нагороджуються головним призом – поїздкою до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія». Загалом за роки проведення Конкурсу у Фестивалі взяло участь 523 переможці з усіх областей України, АР Крим, міст Львова, Києва та Севастополя.

З 2011 р. планується проведення конкурсу координаторів, що дасть можливість підвищити ефективність проведення, залучити більше учасників.

Конкурс дитячого читання дає можливості!

Його учасникам можуть здобути перемогу не завдяки особливим  талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню, що підсилює в дітях почуття власної вартості. Учасники і переможці конкурсу мають можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх уподобаннях,  подискутувати про улюблені книжки – це сприяє кращій соціальній адаптації і підвищенню самооцінки; Переможці зустрічаються з улюбленими авторами; знайомляться з історією та культурою Львова, дізнаються більше про сучасну українську літературу; Ну і звичайно – нагороди: нові книжки від українських видавців та подарунки від партнерів.

Організатори Конкурсу: Громадська організація «Форум видавців», Національна бібліотека України для дітей, Асоціація працівників дитячих бібліотек, Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

Співорганізатори: Міністерство культури України, Управління преси та інформації Львівської ОДА, Управління культури Львівської міської ради, Управління культури обласних держадміністрацій, Київської і Севастопольської МДА, МК АР Крим

Генеральний партнер: видавництво «Грані-Т»

Офіційний партнер: торговий дім «PocketBook»

www.pocketbook.ua

Генеральний новинний партнер: Інтерфакс Україна

Офіційний інформаційний партнер: Дзеркало тижня. Україна

Інформаційні партнери: Україна молода, Львівська ОДТРК, Високий Замок, ZIK, Радіо «Свобода», Газета по-українськи, Gazeta,ua, Країна, Літакцент, ЧИТОМО, Рожевий слоник, СУМНО

Офіційні матеріали
© 2006—2017 Видавництво «Грані-Т»
Телефон/факс:
+380 44  200-12-57 (58, 59)

Україна 02140, м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 2, офіс 10.
Ел. пошта: office@grani-t.info
Повна контактна інформація