ГРАНІ-ТИЗДАТЕЛЬСТВО ГРАНИ-Т
Олесь Ільченко «Пригоди динозавриків»Ян Твардовський «Ще одна молитва»Біблія «Для сімейного читання з коментарями та ілюстраціями»«Іоан Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення»Олесь Ільченко «Наші птахи»Ніна Воскресенська «Владар Країни Бажань»Володимир Єшкілєв «Втеча майстра Пінзеля»Про тваринІнна Волосевич «Про хлопчика»«Три казочки у в'язочку»Анастасія Крачковська про Евариста Ґалуа, Теодора Рузвельта, Енді Воргола, Михайла Дзиндру, Марґарет ТетчерІван Андрусяк «Зайчикова книжечка»«Українська графіка першої третини ХХ століття»«Казки Скандинавії»Ярослав Грицак «Життя, смерть та інші неприємності»Олександр Макаров «Курс юного антиквара»«По одному віршу ста поетів (1235 р.)»«Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря»«Казки Японії»Н.В. Гоголь «Петербургские повести»Леся Воронина «Прибулець з країни Нямликів»«Ростам і Сохраб»«Україна-Японія: дерев'яна архітектура»Вітаутас В. Ландсбергіс «Мишка Зіта»


Розсилка новин

Підписатися на розсилку


Конкурс дитячого читання «Найкращий читач України – 2011»

Конкурс дитячого читання проводиться з 2002 р. на регіональному, а з 2005 р. – на загальнонаціональному рівні. Конкурс проводиться на базі ЦБС та самостійних бібліотек (філій) для дітей областей, АР Крим, міст Києва, Львова і Севастополя.

Історія конкурсу:

    * 2002 р. Конкурс відбувся у м. Львові. Даних про кількість учасників і місць проведення нема.
    * Ми і не сподівалися, що конкурс набере таких обертів – це були перші спроби.
    * 2003 р. Конкурс відбувся у м. Львові та Львівській  області. Нема даних.
    * 2004 р. Конкурс відбувся у Львівській, Тернопільській, Рівненській та Івано-Франківській областях. Нема даних.
    * 2005 р. Конкурс вперше відбувся у всіх областях України. Співорганізатором конкурсу стала Національна бібліотека України для дітей. Участь у конкурсі взяло близько 10 тисяч українських дітей (дані орієнтовні).
    * 2006 р. Участь у конкурсі взяло  близько 25 тисяч дітей (дані орієнтовні).
    * 2007 р. Участь у конкурсі взяло близько 48 тисяч дітей. Конкурс був включений  до офіційної програми Року української книги в Україні (план заходів Кабміну № 20210/0/1-07 від 28.04.07), проголошеного Указом Президента України Віктора Ющенка, але Кабінет Міністрів не передбачив державного бюджетного фінансування для його проведення.
    * 2008 р. Участь у конкурсі взяло близько 106 тисяч дітей (дані з деяких областей неповні)
    * 2009 р.  Всього в конкурсі взяло участь: 136112 дітей.
    * 2010 р. Участь у конкурсі взяло близько 141 тисячі дітей (дані з деяких областей неповні)

Всього у Конкурсі за роки його проведення взяло участь близько 467 тисяч школярів з усіх областей України, АР Крим, міст Києва, Львова і Севастополя. Конкурс відбувся у 370 районах, 141 місті, понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках.

Для чого ми проводимо Конкурс дитячого читання?

    * Для підвищення рівня особистого розвитку і  культурної компетентності дітей та молоді через заохочення їх до систематичного читання;
    * Для сприяння створенню належних умов для рівного доступу до книжок і літератури на різних, у тому числі електронних, носіях, незалежно від рівня розвитку дітей, їхніх фізичних можливостей, забезпеченості і місця проживання;
    * Для підвищення суспільного значення і ролі шкільних та дитячих бібліотек в процесі соціальної адаптації і набуття культурної компетентності дітей і юнацтва;
    * Для популяризація класичної та сучасної української національної літератури; розвиток культури української мови та її поширення.

Хто зараз може стати учасником конкурсу: діти віком 12-13 років (учні 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів, читачі дитячих бібліотек). Потенційно вік учасників буде розширено до 10-15 років.

Коли проходить конкурс «Найкращий читач України – 2011»: 1 лютого – 2 травня

Місця проведення: дитячі і/або сільські бібліотеки (філії) всіх населених пунктів України.

Що потрібно зробити, щоб взяти участь у Конкурсі: прийти у свою дитячу чи сільську бібліотеку і розпитати бібліотекаря про Конкурс. У бібліотеці координатор конкурсу надасть всю необхідну інформацію та анкети для участі в Конкурсі.

Останній термін заповнення анкет учасника: залежить від дати проведення конкурсу у Вашій бібліотеці. З 1 до 18 лютого.

Як відбувається конкурс?

Конкурс проводиться згідно з Положенням, яке затверджують організатори.

Конкурс проводиться в чотири етапи: 1-й етап (відбірковий) проводиться в дитячих і/або в сільських бібліотеках (філіях) всіх населених пунктів України; 2-й етап (міський/районний) проводиться в районних центрах, містах обласного підпорядкування, районах обласних центрів і столиці АР Крим м. Сімферополя, міст Києва, Львова та Севастополя; 3-й етап (обласний) проводиться в обласних центрах, столиці АР Крим м. Сімферополі, містах Києві, Львові та Севастополі; 4-й етап (підсумковий) проводиться у Львові під час Фестивалю дитячого читання «Книгоманія».

Переможці 1 і 2 етапів здобувають звання відповідно «Найкращий читач бібліотеки» і «Найкращий читач району/міста», а переможці 3 етапу -  звання «Найкращий читач України» і нагороджуються головним призом – поїздкою до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія». Загалом за роки проведення Конкурсу у Фестивалі взяло участь 523 переможці з усіх областей України, АР Крим, міст Львова, Києва та Севастополя.

З 2011 р. планується проведення конкурсу координаторів, що дасть можливість підвищити ефективність проведення, залучити більше учасників.

Конкурс дитячого читання дає можливості!

Його учасникам можуть здобути перемогу не завдяки особливим  талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню, що підсилює в дітях почуття власної вартості. Учасники і переможці конкурсу мають можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх уподобаннях,  подискутувати про улюблені книжки – це сприяє кращій соціальній адаптації і підвищенню самооцінки; Переможці зустрічаються з улюбленими авторами; знайомляться з історією та культурою Львова, дізнаються більше про сучасну українську літературу; Ну і звичайно – нагороди: нові книжки від українських видавців та подарунки від партнерів.

Організатори Конкурсу: Громадська організація «Форум видавців», Національна бібліотека України для дітей, Асоціація працівників дитячих бібліотек, Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

Співорганізатори: Міністерство культури України, Управління преси та інформації Львівської ОДА, Управління культури Львівської міської ради, Управління культури обласних держадміністрацій, Київської і Севастопольської МДА, МК АР Крим

Генеральний партнер: видавництво «Грані-Т»

Офіційний партнер: торговий дім «PocketBook»

www.pocketbook.ua

Генеральний новинний партнер: Інтерфакс Україна

Офіційний інформаційний партнер: Дзеркало тижня. Україна

Інформаційні партнери: Україна молода, Львівська ОДТРК, Високий Замок, ZIK, Радіо «Свобода», Газета по-українськи, Gazeta,ua, Країна, Літакцент, ЧИТОМО, Рожевий слоник, СУМНО

Офіційні матеріали
© 2006—2019 Видавництво «Грані-Т»
Телефон/факс:
+380 44  200-12-57 (58, 59)

Україна 02140, м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 2, офіс 10.
Ел. пошта: office@grani-t.info
Повна контактна інформація