ГРАНІ-ТИЗДАТЕЛЬСТВО ГРАНИ-Т
«Казки Японії»«Три казочки у в'язочку»Олесь Ільченко «Пригоди динозавриків»«Українська графіка першої третини ХХ століття»«Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря»«Іоан Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення»Біблія «Для сімейного читання з коментарями та ілюстраціями»Олесь Ільченко «Наші птахи»Ян Твардовський «Ще одна молитва»Про тваринЛеся Воронина «Прибулець з країни Нямликів»«Казки Скандинавії»Олександр Макаров «Курс юного антиквара»Ніна Воскресенська «Владар Країни Бажань»Н.В. Гоголь «Петербургские повести»Іван Андрусяк «Зайчикова книжечка»«Україна-Японія: дерев'яна архітектура»«Ростам і Сохраб»Ярослав Грицак «Життя, смерть та інші неприємності»Інна Волосевич «Про хлопчика»«По одному віршу ста поетів (1235 р.)»Володимир Єшкілєв «Втеча майстра Пінзеля»Вітаутас В. Ландсбергіс «Мишка Зіта»Анастасія Крачковська про Евариста Ґалуа, Теодора Рузвельта, Енді Воргола, Михайла Дзиндру, Марґарет Тетчер


Розсилка новин

Підписатися на розсилкуСерія «De profundis»

Leopolis multiplex
zaxid.net – це перше у Львові аналітичне Інтернет-видання та Агентство якісних новин. Вперше від часу незалежності України.    

Страсті за Бандерою
Жодна фігура в українській історії так глибоко й так безкомпромісно не розділяє сучасну Україну, як Степан Бандера. Ба більше: жодна українська історична постать не викликає такої бурі почуттів у найближчих сусідів України – Польщі, Росії та, меншою мірою, Ізраїлю й Німеччини; а також у тих країнах, де є чисельна українська діаспора, – у Канаді й США.

Тотальний футбол
Земля кругла, поле рівне? Земля рівна, поле кругле? На чому зручніше стояти фортуні та випадку?

Вальтер Беньямін «Щодо критики насильства»
Вальтер Беньямін був незвичним філософом. Він не мав системи і не прагнув її мати; він не мав чіткої ідеології, хоч його можуть використати і справа, і зліва; не мав якоїсь зрозумілої всім професії; навіть не мав стабільного помешкання, здебільшого не залишаючись у своїх тимчасових квартирах чи в готелях більше, ніж на півроку.

Тахар бен Джеллун «Спалах: заворушення в арабських країнах»
Арабські революції 2010–2011 років розпочалися блискавично, непрогнозовано, спонтанно. Саме цьому феноменові присвячена книжка мароккансько-французького письменника і філософа Тахара бен Джеллуна.

Паскаль Брюкнер «Парадокс любові»
Сила цієї книги черпається передусім із прагнення розібратися у вічних питаннях, що стосуються такої пікантної дихотомії, як любов і свобода, а також складного плетива парадоксів, проблем, суперечностей, відчуження або, навпаки, гармонії, що між ними можуть виникати.

Степан Процюк «Аналіз крові»
Чи можливо збагнути природу людських комплексів? Де шукати справжні причини наших найпарадоксальніших учинків, слів, думок? Чому в кожному іноді проступають риси, які нерідко вражають нас самих? Чи психоаналіз – панацея, чи лише перша і не завжди безпечна спроба проникнути в найбільшу таємницю людини – таємницю її психіки?

Зіґфрід Кракауер «Від Каліґарі до Гітлера»
Одне  з найвідоміших досліджень німецького кіна – від етапу становлення, експресіоністичних експериментів аж до мюзиклів, – що вплинуло на розвиток науки про кіно ХХ століття. Важливість цієї книжки – у запропонованій методології аналізу впливу кіна на соціум і націю загалом.

Критика прози
Ця книжка – своєрідний «путівник» сторінками сучасної української прози.

Євгенія Кононенко «Героїні та герої»
Провокативні, часом відверто епатажні есеї відомої сучасної письменниці Євгенії Кононенко присвячені передовсім героям і героїням української та світової культури.

Віра Агеєва «Апологія модерну: обрис ХХ віку»
Наскрізний сюжет цієї книжки – тривалий і складний, крізь усе ХХ століття, процес модернізації українського письменства.

Ярослав Грицак «Життя, смерть та інші неприємності»
Це збірка есеїв – коротка оповідь про сюжети з неподієвої і негероїчної історії. 

Леонід Ушкалов «Від бароко до постмодерну: есеї»
У цій книзі подані есеї, присвячені українській літератур­і XVII–XX століть, зокрема творчості Мелетія Смотрицького, Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Григорія Квітки-Основ’яненка, Павла Тичини, Максима Рильського та інших письменників-класикі­в. 

Ігор Померанцев «КҐБ та інші...»
Не мати досі виданих в Україні (тим більше – українською мовою) книжок Померанцева – досить кричуща прогалина...

Олександр Євтушенко «Україна in Rock: статті та есеї»
Книга «Україна in Rock» музичного критика Олександра Євтушенка ліквідує велику «білу пляму» на культурній мапі модерної України. Послідовне ігнорування українськими медійниками жанру рок-музики призвело до того, що цей культурний прошарок не вклався в рамки офіціозу, а натомість розважальні стандарти поп-музики штучно опинилися в центрі медійної уваги.

Сергій Грабар «Метаморфози»
Сергій Грабар – письменник з унікальним досвідом. Він не лише знає багато цікавого про старожитній і навіть достарожитній Київ, а й по-особливому відчуває атмосферу, дух Міста. А головне – так переконливо, художньо достовірно передає у своїх есеях-новелах цю атмосферу, що її відчуваємо та перепроживаємо й ми, читачі.

Дмитро Малаков «Ніби й не було війни…»
Неможливо вгадати «з першого погляду», де розташований цей пляж, якої національності фотограф (та й герої знимки) і що станеться з цими засмаглими молодими людьми за годину, день, місяць.

Іван Андрусяк «Дуби і леви»
Есеїстика Івана Андрусяка сповнена того віками усталеного «порядку речей», що властивий насамперед міфологічному мисленню.

Анатолій Дністровий «Письмо з околиці»
До книги «Письмо з околиці», яку Анатолій Дністровий жартома окреслює як «ultra lait публіцистика», увійшли мікроесеї, авторські колонки, вибрані статті, записи з нотатника й блоґу, більшість із яких упродовж 2000–2009 років широко друкувалася в часописах та інтернет-виданнях.

Іван Ципердюк «Подорож крізь туман»
Головна ідея збірки есеїв Івана Ципердюка – людина як цінність. Ми часто не усвідомлюємо цього за щоденною метушнею – але ж тоді перестаємо бути самі собою. Це культурна, психологічна, житейська атмосфера невеликого галицького міста з його традиціями, специфічним світоглядом, свого роду навіть аурою, а головне – напрочуд цікавими людьми.

Олександр Гаврош «Точка перетину»
Румуни, угорці, поляки, роми, словаки, німці, чехи, волохи, євреї, українці – гуцули та бойки… Кожна з цих спільнот має свою історичну долю на клаптику землі під Карпатами у 12 тисяч квадратних кілометрів.

Роман Шпорлюк «У пошуках майбутнього часу»
Перед вами книжка, яку Роман Шпорлюк готував разом із видавництвом для українського читача, передовсім – молодого читача.

Юрко Іздрик «Флешка-2GB»
Під цією майже чорною обкладинкою ховається збірка есеїв одного з найконцептуальніших письменників-модерністів сучасної української літератури. Тож якщо четвер для вас не лише один із семи днів тижня – ця книга саме для вас.

Олег Покальчук «Як правильно сісти в куток / Не думая о медведе»
Книга відомого соціального психолога Олега Покальчука «Як правильно сісти в куток / Не думая о медведе», що відкриває серію «De profundis», аналізує сучасні кризові явища з точки зору особливостей національної психології українців.

Ярослав Грицак «Життя, смерть та інші неприємності»
Видання третє, доповнене.
© 2006—2019 Видавництво «Грані-Т»
Телефон/факс:
+380 44  200-12-57 (58, 59)

Україна 02140, м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 2, офіс 10.
Ел. пошта: office@grani-t.info
Повна контактна інформація