ГРАНІ-ТИЗДАТЕЛЬСТВО ГРАНИ-Т
«Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря»Олесь Ільченко «Пригоди динозавриків»Іван Андрусяк «Зайчикова книжечка»«Казки Скандинавії»Інна Волосевич «Про хлопчика»Вітаутас В. Ландсбергіс «Мишка Зіта»«Ростам і Сохраб»Ярослав Грицак «Життя, смерть та інші неприємності»«Українська графіка першої третини ХХ століття»Володимир Єшкілєв «Втеча майстра Пінзеля»Олесь Ільченко «Наші птахи»Ніна Воскресенська «Владар Країни Бажань»Анастасія Крачковська про Евариста Ґалуа, Теодора Рузвельта, Енді Воргола, Михайла Дзиндру, Марґарет ТетчерН.В. Гоголь «Петербургские повести»«Україна-Японія: дерев'яна архітектура»Олександр Макаров «Курс юного антиквара»«Казки Японії»Про тварин«Іоан Георг Пінзель. Скульптура. Перетворення»«По одному віршу ста поетів (1235 р.)»Леся Воронина «Прибулець з країни Нямликів»Біблія «Для сімейного читання з коментарями та ілюстраціями»Ян Твардовський «Ще одна молитва»«Три казочки у в'язочку»


Розсилка новин

Підписатися на розсилкуЯн Твардовський: вперше українською RSS

26 травня, 2008

 

31 травня о 14.00 в Книгарні «Є» відбудеться презентація унікальної книги «Гербарій» Яна Твардовського – за сприяння Посольства Республіки Польща в Україні. Поезії отця Яна присвячено рослинам, а оформлена збірка малюнками дітей.

Нова книга від «Граней-Т» – одне з перших видань поезій Твардовського в Україні, зокрема, 25 поезій українською мовою раніше не публікувалися. Крім того, книга є своєрідним гербарієм, бо до неї увійшли вірші о. Яна Твардовського, присвячені рослинам або ж у яких згадуються рослини. Деякі з цих віршів смішні, деякі дуже серйозні. Багато рослин, про які йдеться у поезіях, можна побачити на ілюстраціях книги. Деякі з них намалювали діти, що мешкають у Києві та в Польщі – так, як вони їх собі уявляють.

Про себе отець Ян Твардовський скромно казав: «Я священик, який пише вірші на канікулах – тоді, коли виїжджаю відпочити від міського гамору на село».

«Перекладати вірші Яна Твардовського – велика приємність і радість, і в той же час – велике випробування, – зазначає у післямові до книги «Гербарій» письменниця і перекладач Дзвінка Матіяш. – Адже в перекладі треба зберегти ту легкість, дотепність і простоту, що характерна для віршів отця Яна, а це часом дуже непросто. Сподіваюся, що ці тексти знайдуть своїх читачів, і знайомство з творчістю отця Яна Твардовського переросте у справжню дружбу».

З біографії автора:

Ян Твардовський (1915–2006) – один із найкращих і найдивовижніших польських поетів минулого століття, автор декількох десятків збірок поезій, оповідань та фейлетонів.

Ян Твардовський займався не лише літературою. Він ще (чи радше, передовсім) священик, що присвятив своє життя людям.

Майже півстоліття Ян Твардовський жив у затишному будиночку при монастирі сестер-візиток у самому центрі Варшави, щодня служив літургію у костьолі. І приймав численних відвідувачів, що з’їжджалися до нього з усієї Польщі, та й не лише з Польщі, а також з інших країн – порозмовляти, попросити поради, взяти автограф, записати інтерв’ю чи просто потиснути руку цьому невисокому чоловікові у чорній рясі. В отця Яна до останніх років життя вистачало часу на всіх. На друзів і на тих, кого йому довелося бачити раз у житті.

Численні читачі любили поезію Яна Твардовського за оптимізм, за гумор, за лагідний погляд на світ, у якому поет умів бачити добре й красиве, за любов до всього живого. Йому дякували ті, кого він знову навчив сміятися й радіти, подолати зневіру, перестати боятися самотності.

Значна частина творчості о. Яна Твардовського присвячена дітям. Це не лише вірші, а й різні смішні оповідання, бувальщини, притчі. Дітям о. Твардовський присвячував багато часу. У молодості він викладав у школі для дітей з фізичними та розумовими вадами. Завжди повторював, що дуже багато від них навчився.

До речі, саме діти присудили у 1996 році о. Яну Твардовському Орден Усміху. Це єдина нагорода у світі, яку присуджують діти. Під час церемонії вручення нагороджуваний повинен випити склянку цитринового соку, не кривлячись. І спорожнивши її, усміхнутись. А це, до речі, дуже непроста справа. Однак отець Ян зумів упоратися із цим завданням.

Ян Твардовський дуже любив природу. З приязню ставився до рослин, тварин і птахів. Був до них дуже уважний. А бути уважним – це знати назву, пам’ятати колір, запах, знати, коли зацвітає рослина, якої форми у неї листя, пелюстки й насіння.

Можливо, коли Ви прочитаєте ці вірші, Вам також захочеться намалювати до них малюнок, чи більше дізнатися про рослини, які там згадуються. Або самим написати вірш про Вашу улюблену рослину.

І напевно, ще не раз Вам захочеться перечитати вірші о. Яна Твардовського, щоб любити й знати світ, що довкола, краще.

Для книжки свої малюнки подарували діти:

з України:

Діана Кушнір, Наум Кротков, Дарина Калашнікова, Богдан Панченко, Людмила Наконечна, Уляна Кучерук, Альона Нікуліна, Марія Шепеленко, Анничка Затонська, Олександра Кочугурова, Анна Ткаченко, Вікторія Зінченко, Володимир Мельник, Катерина Шуляк, Каріна Крупка.

з Польщі:

Конрад Шатіло, Франтішек Цивінський, Наталія Венславська, Юліта Антонович, Юлія Пшеборовська, Матеуш Васілєвський, Дарія Чернявська.
© 2006—2018 Видавництво «Грані-Т»
Телефон/факс:
+380 44  200-12-57 (58, 59)

Україна 02140, м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 2, офіс 10.
Ел. пошта: office@grani-t.info
Повна контактна інформація